R e k l a m a

Prawie 2 kilogramy narkotyków znaleziono w jednym z garaży na os. Stare Sady w Wieluniu

R e k l a m a

Ponad 1,8 kilograma różnych niedozwolonych prawem substancji posiadał 43-latek, którego zatrzymali wieluńscy kryminalni. Narkotyki znaleziono w jednym z garaży na osiedlu Stare Sady w Wieluniu. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Do zatrzymania 43-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków doszło w środę, 2 marca 2022 roku. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy przy jednym z garaży na osiedlu Stare Sady w Wieluniu. Jak informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji, podejrzenia stróżów prawa wzbudziło zachowanie mężczyzny, który w pośpiechu zamykał garaż na kłódki i próbował odjechać zaparkowaną przed nim toyotą avensis. Policjanci postanowili sprawdzić, co było tego przyczyną.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy, nie chciał otworzyć garażu twierdząc, że nie ma do niego kluczy. Tymczasem z wnętrza garażu wydobywała się charakterystyczna woń marihuany. W tej sytuacji funkcjonariusze utwierdzili się w przekonaniu, że znajdowały się tam zabronione prawem substancje – relacjonuje przebieg wydarzeń st. asp. Katarzyna Grela.

Jak się okazało, przypuszczenia policjantów potwierdziły się podczas przeszukania garażu. Zabezpieczono tam znaczną ilość środków odurzających, wśród których było ponad 980 gramów amfetaminy, ponad 467 gramów substancji psychotropowej 3CMC oraz 383 gramy marihuany. Z kolei podczas przeszukania innych pomieszczeń zajmowanych przez 43-latka policjanci zabezpieczyli cztery elektroniczne wagi.

– Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz przedmiotów służących do ich nielegalnego przetwarzania. Za popełnione czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa – przekazuje Katarzyna Grela. Jak dodaje, może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował 43-latka na trzy miesiące.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx