R e k l a m a

Wieluń: Wielka manifestacja młodych ludzi przeciwko wojnie na Ukrainie [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

Tysiące uczniów wieluńskich szkół średnich zgromadziły się dzisiaj (4 marca) na wieluńskim placu Legionów, by zamanifestować swój sprzeciw wobec wojny na Ukrainie. Młodzi ludzie utworzyli m.in. wielkie flagi Polski i Ukrainy.

Uczniowie wszystkich wieluńskich szkół ponadpodstawowych wyruszyli w promienistym marszu milczenia, by spotkać się o godz. 13:00 na placu Legionów i zamanifestować swój sprzeciw w sprawie wojny na Ukrainie. Podczas spotkania przedstawiciele samorządów szkolnych uderzyli w dzwon „Pamięć i Przestroga”, dar Prezydenta RP,  w który podczas 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, na placu Piłsudskiego w Warszawie, uderzali przywódcy państw świata, w tym Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

– Wyszliśmy na ulice, aby pokazać jedność i braterstwo z narodem ukraińskim. „Młodzież solidarna z Ukrainą” jest inicjatywą młodzieży wieluńskiej. Chcemy tym pokazać, że nie jesteśmy obojętni co do cierpienia niewinnych ludzi, ale również nie jesteśmy obojętni co do wojny – mówił ze sceny jeden z przedstawicieli samorządów uczniowskich.

Podczas manifestacji uczniowie stworzyli wielką „kartoniadę” ukazującą flagi Polski i Ukrainy. Odtworzono też hymn naszego sąsiada, a także liczne utwory z przesłaniem wolności, m.in. „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni. Obszerną relację filmową z całej manifestacji można zobaczyć na naszej stronie na Facebooku – kliknij tutaj.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
WKS WIELUN
1 rok temu

Wołyń pamietaMY

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,759fanówPolub nas
777obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx