R e k l a m a

Specjalny pociąg przywiózł kobiety i dzieci z Ukrainy do Łodzi

R e k l a m a

300 mieszkańców Ukrainy, uciekających przed wojną, przyjechało do Łodzi w niedzielę (6 marca) specjalnym pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Transport zorganizował marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber we współpracy z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim.

Chwilę przed godziną 11:00 na dworzec Łódź Fabryczna wjechał specjalny skład, który wyjechał wczoraj około godziny 18:00 po Ukraińców do Przemyśla. Przyjechały nim głównie kobiety z dziećmi, wiele rodzin miało ze sobą zwierzęta. Wszyscy są zmęczeni, ale szczęśliwi, że są bezpieczni i zbliżają się do kresu podróży.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Był to pierwszy specjalny pociąg, który wyruszył z województwa łódzkiego po mieszkańców Ukrainy. Akcja została zorganizowana wspólnie na prośbę polskiego rządu przez Łódzki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Miasto Łódź, co podkreślił podczas dzisiejszego briefingu prasowego wojewoda Tobiasz Bocheński.

– Stajemy w jedności i współpracujemy od pierwszych dni tej straszliwej wojny, przygotowując się na rożnego rodzaju scenariusze pomocy dla Ukraińców. Najistotniejsze w tym ogromnym kryzysie humanitarnym, który ma miejsce na Ukrainie, a zaraz jego konsekwencję będą docierały do naszego województwa, jest podejmowanie licznych, skoordynowanych działań. Zapewniamy, że nikt nie zostanie bez naszej pomocy – podkreślał wojewoda.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podziękował  wszystkim, którzy tak licznie i chętnie, w tak krótkim czasie potrafili się zorganizować.

– Ten próbny egzamin zdaliśmy. Co należy podkreślić, działaliśmy wspólnie. Staraliśmy się zrobić wszystko, żeby ludzie, uciekający przed wojną mieli godne, dobre warunki przejazdu – wskazywał marszałek. – Jestem bardzo zbudowany zaangażowaniem zwykłych ludzi. Serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom województwa łódzkiego za praktycznie całodobową i w każdej chwili świadczoną pomoc – dodał Grzegorz Schreiber.

Za współpracę i sprawną organizację akcji wojewodzie łódzkiemu i marszałkowi województwa łódzkiego podziękowała obecna na briefingu prasowym Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. W pociągu nad kobietami i dziećmi czuwali wolontariusze. Wszyscy otrzymali jedzenie i  picie.

Warto dodać, że liczba uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po wybuchu wojny w ich kraju zbliża się już do miliona. W całej Ukrainie mieszka około 37 milionów osób.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx