R e k l a m a

Szef MSZ wspomniał o Wieluniu po spotkaniu z amerykańskim sekretarzem stanu

R e k l a m a

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau i szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken spotkali się w Rzeszowie w sprawie konfliktu na Ukrainie. Podczas briefingu prasowego po spotkaniu szef MSZ wspomniał m.in. o Wieluniu.

– Mając za sobą bolesne doświadczenia z przeszłości, Polska będzie konsekwentnie domagać się rozliczenia zbrodniarzy wojennych. To nasz dług wobec mieszkańców Guerniki i Wielunia, których ofiary nigdy nie możemy zapomnieć – podkreślał minister Zbigniew Rau po spotkaniu z Antonym Blinkenem.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak dodał szef MSZ, ostrzeliwanie dzielnic mieszkalnych, elektrowni nuklearnych czy cywilnych pojazdów jest według prawa międzynarodowego zbrodnią wojenną i nie podlega wyjątkom w prawie. – Będzie to z całą determinacją ścigane – zapowiedział Zbigniew Rau, który sprawuje też funkcję przewodniczącego OBWE. Rau wezwał Rosję, by wstrzymała działania wojenne i terroryzowanie ludności.

Jak z kolei poinformował Antony Blinken, administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych poprosiła Kongres o 2,75 miliarda dolarów na pomoc humanitarną. – To będą środki zarówno na pomoc ludziom w samej Ukrainie, jak i wsparcie uchodźców, także tych w Polsce – powiedział szef amerykańskiej dyplomacji. Zaznaczył też, że w Polsce przebywa już ponad 10 tys. amerykańskich żołnierzy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx