R e k l a m a

Kolejna grupa kobiet i dzieci z Ukrainy bezpieczna w województwie łódzkim

R e k l a m a

Około 600 obywateli Ukrainy przyjechało do Łodzi w środę (9 marca). To kolejny transport uchodźców z ogarniętego wojną kraju do województwa łódzkiego. W pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej znajdowało się blisko 500 osób, pozostali zaś zostali przewiezieni autokarami.

Tym razem wśród osób jadących z pomocą do miasta Jarosław na Podkarpaciu obecny był marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który na miejscu z marszałkiem województwa podkarpackiego rozmawiał o stałych połączeniach kolejowych między województwami, aby ułatwić transport uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Specjalny transport po mieszkańców Ukrainy został uruchomiony z inicjatywy marszałka Grzegorza Schreibera. Większość uchodźców to kobiety, dzieci i osoby starsze. – To co zobaczyłem, będąc tam na miejscu, w jak ciężkim stanie znajdują się ludzie, a w tym dzieci, nie może pozostawić obojętnym. Będziemy dalej pomagali. Chcemy kierować kolejne składy pociągów na Podkarpacie  – mówił podczas krótkiego briefingu prasowego marszałek Schreiber.

Nad bezpieczeństwem wszystkich osób czuwała liczna grupa wolontariuszy. To już drugi pociąg wysłany po ukraińskich uchodźców. Do województwa łódzkiego trafiło już łącznie blisko tysiąc osób.

Warto dodać, że Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zbiera grono chętnych do pomocy osób, które chcą zaangażować się w pomoc uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy. Dzięki wolontariuszom będzie można szybko pomóc potrzebującym, którzy docierają do województwa łódzkiego. Na stronie www.lodzkie.pl/ukraina znajduje się link do formularza zgłoszeniowego, który wystarczy wypełnić i odesłać.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx