R e k l a m a

Pacjenci onkologiczni z Ukrainy mogą kontynuować leczenie w Polsce

R e k l a m a

Chorzy na raka, którzy przybyli do Polski z Ukrainy i muszą kontynuować leczenie onkologiczne łatwo uzyskają pomoc i dalszą terapię. Potrzebę takiego leczenia mogą zgłosić dzięki całodobowej bezpłatnej infolinii NFZ, która zapewnia konsultantów mówiących w języku ukraińskim.

Od 9 marca 2022 roku infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia umożliwia kontakt pacjentów:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • będących obywatelami ukraińskimi,
  • leczonych onkologicznie w Ukrainie,
  • którzy, w związku z działaniami zbrojnymi, przekroczyli polsko-ukraińską granicę od 24 lutego 2022 r., a tym samym nie mogą kontynuować leczenia w Ukrainie,

z ośrodkami, w których będzie mogło być kontynuowane leczenie onkologiczne w Polsce.

Łatwiejszy kontakt z placówkami onkologicznymi dla pacjentów z Ukrainy

Jak informuje NFZ, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 190 590, pacjent będzie mógł zgłosić potrzebę kontynuacji leczenia onkologicznego w Polsce. Wystarczy, że pacjent przekaże na infolinii swoje dane kontaktowe.

Dane zostaną przekazane do ośrodka podejmującego się organizacji dalszego leczenia. Ośrodek skontaktuje się z pacjentem w ciągu 2 dni roboczych, aby uzyskać szczegółowe informacje o pacjencie i przebiegu dotychczasowego leczenia.

W każdym województwie jest przynajmniej jedna placówka onkologiczna, która jest gotowa do przyjęcia pacjentów z Ukrainy. W koordynację opieki nad pacjentami onkologicznymi z Ukrainy zaangażowały się największe kompleksowe ośrodki onkologiczne w całej Polsce. Wspiera nas merytorycznie Polskie Towarzystwo Onkologiczne.

Infolinia NFZ jest bezpłatna i całodobowa

Połączenie z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia – 800 190 590 – jest bezpłatne. Infolinia działa całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, także w dni świąteczne.

Dzięki infolinii pacjenci zyskują szybką, kompleksową i przejrzystą informację dotyczącą zasad funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, w tym o profilaktyce onkologicznej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sadi
2 lat temu

A Polskie dzieci takich przywilejów niema

Henryk Markoni
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Najpierw się naucz pisać po polsku, a później komentuj. Przymiotniki piszemy z małej litery, np. ‘język polski’. Rozumiem też, że chciałeś napisać ‘nie mają’, poza tym ‘nie ma’ też się pisze rozdzielnie. Jak chcesz się z ukraińskimi dziećmi zamienić, to nikt cię nie trzyma. W Kijowie, czy Charkowie jest mnóstwo wolnych mieszkań, niektóre bardzo przewiewne.

Sadi
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Ty to musisz być ograniczony ciągle na necie pod każdym artykułem jesteś Ty taki kozak w necie a pi. Da w swiecie

Henryk Markoni
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Każdy ma jakieś hobby. Bić się nie umiem, więc pewnie byś mi spuścił manto, ale za to trochę wiem o niektórych rzeczach i mogę cię tu codziennie przeciągać, jak brudną ścierkę.

Henryk Markoni
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Takie same opinie były, jak pandemia trwała. Że nie leczą ludzi, tylko biorą pinionc złodzieje. Moja mama miała leczenie onkologiczne w śrdoku pandemii, skuteczne zresztą. Ja sam spędziłem w zeszłym roku ponad tydzień w szpitalu, wchodząc dosłownie z ulicy, taki trochę chorowity jestem. Nie wiem, może mieliśmy szczęście.

Czyngis Chan
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Panie Sadi, nie ma czego ukraińskim dzieciom zazdrościć, naprawdę

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
6
0
Podziel się swoją opiniąx