R e k l a m a

Pacjenci onkologiczni z Ukrainy mogą kontynuować leczenie w Polsce

R e k l a m a

Chorzy na raka, którzy przybyli do Polski z Ukrainy i muszą kontynuować leczenie onkologiczne łatwo uzyskają pomoc i dalszą terapię. Potrzebę takiego leczenia mogą zgłosić dzięki całodobowej bezpłatnej infolinii NFZ, która zapewnia konsultantów mówiących w języku ukraińskim.

Od 9 marca 2022 roku infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia umożliwia kontakt pacjentów:

  • będących obywatelami ukraińskimi,
  • leczonych onkologicznie w Ukrainie,
  • którzy, w związku z działaniami zbrojnymi, przekroczyli polsko-ukraińską granicę od 24 lutego 2022 r., a tym samym nie mogą kontynuować leczenia w Ukrainie,

z ośrodkami, w których będzie mogło być kontynuowane leczenie onkologiczne w Polsce.

Łatwiejszy kontakt z placówkami onkologicznymi dla pacjentów z Ukrainy

Jak informuje NFZ, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 190 590, pacjent będzie mógł zgłosić potrzebę kontynuacji leczenia onkologicznego w Polsce. Wystarczy, że pacjent przekaże na infolinii swoje dane kontaktowe.

Dane zostaną przekazane do ośrodka podejmującego się organizacji dalszego leczenia. Ośrodek skontaktuje się z pacjentem w ciągu 2 dni roboczych, aby uzyskać szczegółowe informacje o pacjencie i przebiegu dotychczasowego leczenia.

W każdym województwie jest przynajmniej jedna placówka onkologiczna, która jest gotowa do przyjęcia pacjentów z Ukrainy. W koordynację opieki nad pacjentami onkologicznymi z Ukrainy zaangażowały się największe kompleksowe ośrodki onkologiczne w całej Polsce. Wspiera nas merytorycznie Polskie Towarzystwo Onkologiczne.

Infolinia NFZ jest bezpłatna i całodobowa

Połączenie z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia – 800 190 590 – jest bezpłatne. Infolinia działa całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, także w dni świąteczne.

Dzięki infolinii pacjenci zyskują szybką, kompleksową i przejrzystą informację dotyczącą zasad funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, w tym o profilaktyce onkologicznej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sadi
10 miesięcy temu

A Polskie dzieci takich przywilejów niema

Henryk Markoni
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Najpierw się naucz pisać po polsku, a później komentuj. Przymiotniki piszemy z małej litery, np. 'język polski’. Rozumiem też, że chciałeś napisać 'nie mają’, poza tym 'nie ma’ też się pisze rozdzielnie. Jak chcesz się z ukraińskimi dziećmi zamienić, to nikt cię nie trzyma. W Kijowie, czy Charkowie jest mnóstwo wolnych mieszkań, niektóre bardzo przewiewne.

Sadi
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Ty to musisz być ograniczony ciągle na necie pod każdym artykułem jesteś Ty taki kozak w necie a pi. Da w swiecie

Henryk Markoni
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Każdy ma jakieś hobby. Bić się nie umiem, więc pewnie byś mi spuścił manto, ale za to trochę wiem o niektórych rzeczach i mogę cię tu codziennie przeciągać, jak brudną ścierkę.

Henryk Markoni
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Takie same opinie były, jak pandemia trwała. Że nie leczą ludzi, tylko biorą pinionc złodzieje. Moja mama miała leczenie onkologiczne w śrdoku pandemii, skuteczne zresztą. Ja sam spędziłem w zeszłym roku ponad tydzień w szpitalu, wchodząc dosłownie z ulicy, taki trochę chorowity jestem. Nie wiem, może mieliśmy szczęście.

Czyngis Chan
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

Panie Sadi, nie ma czego ukraińskim dzieciom zazdrościć, naprawdę

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,175fanówPolub nas
771obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
6
0
Podziel się swoją opiniąx