R e k l a m a

Mieszkańcy okolic Kijowa, Charkowa i Żytomierza przyjechali do województwa łódzkiego

R e k l a m a

Mieszkańcy okolic Kijowa, Charkowa i Żytomierza przyjechali w nocy z piątku na sobotę (11-12 marca) do Łodzi specjalnym pociągiem. To pierwszy skład łódzkiej kolei, który przywiózł osoby z przejścia granicznego w Dorohusku.

– To była trudna podróż – mówi Wojciech Michalski, ratownik WOPR. Jak dodaje, to były osoby zabrane bezpośrednio z Ukrainy wschodniej. – Opowiadali nam, jak wyglądały tam naloty, ataki rakietowe. Byli bardzo wystraszeni, płakali, po drodze mieli ataki paniki. Musieliśmy im podawać leki uspokajające. Przyznam szczerze, że były takie momenty, jak np. popatrzyłem na dzieci śpiące w fotelach, że łzy w oczach się kręciły – relacjonuje Wojciech Michalski.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Specjalny transport został uruchomiony z inicjatywy marszałka Grzegorza Schreibera na prośbę rządu i we współpracy z Jakubem Banaszkiem, prezydentem Chełma.

– Reagujemy szybko i co jest bardzo istotne, dzięki współpracy rządu i samorządów, pomoc dla uchodźców jest konkretna i odpowiada na najpilniejsze potrzeby – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

To już trzeci pociąg ŁKA, który przywiózł uchodźców. Łącznie tą drogą do Łodzi trafiło już ok. 1300 osób. Podczas podróży uchodźcom pomagali wolontariusze, którzy zostali zebrani przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Przypomnijmy, że cały czas trwa nabór osób, które chcą nieść pomóc potrzebującym. Więcej na stronie www.lodzkie.pl/ukraina.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx