R e k l a m a

W gminie Pątnów trwa zbiórka darów dla Ukrainy. Co jest potrzebne?

R e k l a m a

Urząd Gminy Pątnów prowadzi zbiórkę ubrań, środków chemicznych i higienicznych oraz żywności długoterminowej w ramach pomocy dla Ukrainy. Wszystkie osoby chcące przekazać takie dary proszone są o dostarczenie ich do bazy sprzętowej w Pątnowie, Pątnów 77A (obok stacji paliw).

Jak informuje Urząd Gminy Pątnów, podobne zbiórki są organizowane również przez OSP Grębień oraz OSP Dzietrzniki. Tam także można dostarczać wszelkie dary. Produkty i środki, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi) to m.in:

  • Odzież i okrycie: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, ubrania (obecnie odzież nie jest zbierana), płaszcze przeciwdeszczowe.
  • Środki higieny i czystości: płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska i dziecięca, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe.
  • Żywność: woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania.
  • Narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik).
  • Inne: zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie (w tym latarki i świece), zestawy pierwszej pomocy, podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie), mopy, szczotki do zamiatania, zmiotki z szufelkami, suszarka przemysłowa do ubrań, rajstopy i podkolanówki damskie.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
2 lat temu

Wszystko, co powstrzymuje krwawienie, na czym można położyć głowę i czym się można przykryć pomoże. Dzwoniłem do PCK i mi powiedzieli, że nie przyjmują leków. Z żywnością też słabo, widziałem, jak ludzie do koszy wrzucali konserwy i makaron, chyba już lepiej przelać jakieś pieniądze, bo sam transport tego na Ukraine, czy granice, popakowanie, logistycznie to koszmar.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx