R e k l a m a

Wielka akcja policjantów z Wielunia i ościennych komend. Wykryli prawie 100 wykroczeń

R e k l a m a

Prawie 100 wykroczeń odnotowali policjanci podczas dużej akcji na drogach powiatu wieluńskiego. Mundurowi z wieluńskiej „drogówki” byli wspomagani przez grupę Speed z Łodzi oraz policjantów z Bełchatowa, Sieradza i Radomska.

Międzypowiatowe działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny Wieluń” zrealizowano na drogach powiatu w piątek, 11 marca 2022 roku, z inicjatywy policjantów z wieluńskiej „drogówki”. W tej akcji wieluńskich stróżów prawa wspomogli funkcjonariusze z łódzkiej grupy „Speed” oraz mundurowi z ościennych komend: Bełchatowa, Radomska i Sieradza. Podczas piątkowej akcji policjanci odnotowali 97 wykroczeń, w tym 69 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli łącznie 79 mandatów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W trakcie prowadzonej akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, na ich zachowania w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Sprawdzano również zachowania kierowców wobec rowerzystów,którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”, narażonych na poważne skutki zdarzeń drogowych – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, oprócz kontroli prędkości weryfikowana była też trzeźwość kierowców.

Podczas działań funkcjonariusze równie bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. – Najczęściej popełniane wykroczenia przez pieszych to między innymi przechodzenie w miejscach niedozwolonych, przy czerwonym świetle, jak również wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd – wymienia Katarzyna Grela.

Działania funkcjonariuszy miały charakter zarówno dynamiczny, jak i statyczny. Pomiarów prędkości dokonywano z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, jak również za pomocą ręcznych mierników prędkości. Wspierający wieluńskich mundurowych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wykorzystali do akcji  również  drona.

– Dzięki zamontowanej w nim kamerze z powietrza obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego – mówi Katarzyna Grela.

Mundurowi obsługujący drona objęli szczególnym nadzorem rejony przejść dla pieszych. Zwracali też uwagę na stosowanie się kierowców do sygnalizacji świetlnej oraz wszelkie wykroczenia popełniane przez nich wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Były to już drugie tego typu działania z wykorzystaniem drona na terenie Wielunia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Roni
2 lat temu

Krakowskie przedmieście, 18 stycznia skrzyżowanie jeżdżą po 80 dych…. Może postawić tam foto radar ?

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx