R e k l a m a

20 tirów z pomocą dla uchodźców z Ukrainy trafi do województwa łódzkiego

R e k l a m a

Do województwa łódzkiego trafi 20 tirów z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Trzy pierwsze ciężarówki dojechały na miejsce w poniedziałek, 14 marca.

– Chcemy pomagać uchodźcom, którzy już się znaleźli na terenie naszego województwa. Czujemy się odpowiedzialni za koordynowanie pomocy. Sytuacja ostatnich dni wymusza od nas konieczność szybkiego i skutecznego działania – mówił wicemarszałek województwa, Zbigniew Ziemba. Jak dodał, w imieniu zarządu województwa łódzkiego nawiązałem kontakt z organizacją Polish Integration Support Centre w Londynie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W efekcie tej współpracy uzyskamy pomoc rzeczową. Na pokładzie ciężarówek znajduje się 500 ton przedmiotów najbardziej potrzebnych, między innymi: koce, śpiwory, chemia, zabawki – wymieniał Zbigniew Ziemba.

Przywiezione produkty trafią w pierwszej kolejności do magazynów na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi. Środki będą dystrybuowane zarówno przez samorząd województwa łódzkiego, jak i przez organizacje działające na tym terenie. Cały transport ma dotrzeć do końca tygodnia.

Produkty ostatecznie trafią do uchodźców przebywających w naszym regionie. Przygotowany zostanie również specjalny transport na Ukrainę, do regionu partnerskiego. Polish Integration Support Centre to organizacja charytatywna, która pomaga Polonii brytyjskiej. Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie instytucja aktywnie pomaga również ukraińskim uchodźcom.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx