R e k l a m a

Wieluńscy policjanci odwiedzili uchodźców z Ukrainy w Załęczu Wielkim

R e k l a m a

Policjanci z wieluńskiej komendy zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci z Ukrainy, które wraz ze swoimi opiekunami uciekły przed wojną. Funkcjonariusze ostrzegają też uchodźców przed zagrożeniami ze strony osób, które mogą chcieć wykorzystać ich trudne położenie.

Wiele rodzin, które przyjechały do Polski z Ukrainy, zostało zakwaterowanych na terenie ośrodka „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Jak wskazują wieluńscy policjanci, na szczególną uwagę w zasługują dzieci, które potrzebują  poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Stróże prawa zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci, by najmłodsi choć na chwilę zapomnieli o trudnych chwilach

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– 14 marca 2022 roku policjanci z wieluńskiej komendy udali się do ośrodka wypoczynkowego w Załęczu Wielkim, gdzie schronienie znalazły głównie matki z dziećmi. Mundurowi przekazali zebrane podczas zbiórki zabawki do zorganizowanej na terenie ośrodka „sali zabaw”, aby chociaż w ten sposób umilić im pobyt w tym trudnym dla nich czasie – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Policjanci rozmawiali też z opiekunami dzieci na temat zagrożeń ze strony osób mogących chcieć wykorzystać ich trudne położenie. Funkcjonariusze omówili problematykę związaną z przestępstwami dotyczącymi handlu ludźmi, oszustwami i zaginięciami osób.

– Omówiono zasady jak się zachowywać, aby zminimalizować ryzyko zagrożeń oraz gdzie szukać pomocy. Policjanci wręczyli ulotki przygotowane w języku ukraińskim przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, które dotyczą m.in. problematyki handlu ludźmi, oszustw i zaginięć – wyjaśnia Katarzyna Grela.

Warto dodać, że w ośrodku „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim przebywa obecnie ponad 200 uchodźców z Ukrainy, głównie matek z dziećmi.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx