R e k l a m a

Łódzcy Terytorialsi wspierają służby odpowiedzialne za udzielanie pomocy uchodźcom

R e k l a m a

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek wojewody już od początku wojny na Ukrainie pomagają służbom i instytucjom odpowiedzialnym za przyjęcie uchodźców.

Grupa Wsparcia Relokacji Uchodźców jest zaangażowana w cały proces przyjęcia Ukraińców – począwszy od przygotowania logistycznego punktów relokacyjnych, poprzez przyjmowanie uchodźców na Dworcu Fabrycznym w Łodzi oraz pracę w punktach recepcyjnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje Małgorzata Glińska z 9ŁBOT, Terytorialsi ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego wspierają pracę punktów, w których uchodźcy otrzymują pierwszą pomoc w postaci artykułów pierwszej potrzeby i noclegu. Działania żołnierzy są realizowane na wniosek wojewody łódzkiego i w koordynacji z jego służbami.

– 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej wspiera także organizację logistyczną, udostępniając kontenery i namioty wojskowe jako powierzchnie magazynowe do przechowywania darów i żywności. Wojsko wspierając Caritas Archidiecezji Łódzkiej zajmuje się również przewożeniem większych ilości artykułów spożywczych od darczyńców do magazynów i punktów relokacyjnych w województwie łódzkim – dodaje Małgorzata Glińska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx