R e k l a m a

Licealiści gościli w wieluńskiej komendzie policji w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”

R e k l a m a

Wieluńską komendę policji odwiedzili uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu. Młodzi ludzie mieli okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca funkcjonariuszy policji. Wszystko to w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

We wtorek, 22 marca 2022 roku, licealiści spotkali się z wieluńskimi policjantami w ramach  projektu „Dzień Przedsiębiorczości”, skierowanego do młodych ludzi stojących przed trudnym wyborem swojej ścieżki zawodowej. Podczas wizyty w komendzie młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką pracy policjanta oraz dowiedzieć się, jakie wykształcenie, umiejętności i predyspozycje są niezbędne do wykonywania tego zawodu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Uczniowie zapoznali się z obowiązkami funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów. Dowiedzieli się przykładowo, co na co dzień robi policjant drogówki, dzielnicowy, czy technik kryminalistyki.

– Policjanci starali się w przystępny sposób przybliżyć specyfikę tej pracy i podzielić się swoim doświadczeniem, zdobytym podczas wieloletniej służby. Podczas spotkania przybliżono młodym ludziom również aktualne wymogi stawiane przed kandydatami do służby w policji oraz przybliżono procedurę kwalifikacyjną – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

Goście dowiedzieli się też o aplikacji Moja Komenda, którą można zainstalować w telefonie komórkowym i dzięki niej łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Usłyszeli także o programie Dzielnicowy Bliżej Nas oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Wizyta młodych ludzi była również okazją do podniesienia ich świadomości w zakresie rozpoznania zjawiska dotyczącego handlu ludźmi, na które narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy, ale również młodzi ludzie wyjeżdżający na wakacyjny wypoczynek – zaznacza Katarzyna Grela.

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zawieszki zapachowe do samochodów z wymownymi hasłami „Jestem trzeźwy. Jestem odpowiedzialny”, „Piłeś? Nie jedź, Nie zabijaj!”, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx