R e k l a m a

COVID-19: Będą zmiany w przepisach. Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek

R e k l a m a

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj daleko idące zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem. W większości pomieszczeń zamkniętych nie będzie trzeba już nosić maseczek, zniesieniu ulegnie też izolacja i kwarantanna.

Zmiany wejdą w życie od poniedziałku, 28 marca. Od tego dnia nie będzie już obowiązku korzystania z maseczek w pomieszczeniach zamkniętych oraz środkach transportu zbiorowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – zastrzega szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski. Co ważne, do podmiotów leczniczych będą zaliczały się nie tylko przychodnie i szpitale, ale również m.in. apteki. Tam wciąż będzie obowiązywało noszenie maseczek.

Zniesieniu ulegnie także izolacja i kwarantanna. Nie będzie już izolacji domowej, kwarantanny dla współdomowników oraz kwarantanny granicznej.

– Zarówno sytuacja międzynarodowa, jak i prognozy są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń i hospitalizacji – wskazuje Niedzielski. Dodaje też, że jeśli jest więcej zakażeń, nie widać zwiększonej liczby hospitalizacji. – Wielka Brytania i Niemcy notują więcej zakażeń, a podjęły decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń – argumentuje decyzję o zniesieniu obostrzeń minister zdrowia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
2 lat temu

Ale już chyba wykumałem, o co chodzi:) Tu chyba chodzi o Legie Warszawa. Przed wojną wszyscy kibicowali Polonii, po wojnie Legii. Wiadomo, komuchy nienawidziły polonistów. Jak Legia utrzyma poziom to za 2 sezony będzie konkurować z Łyną Sępopol, czego jej z całego serca życzę.

Wieluński Legionista
2 lat temu

Hahahaha a kiedy kolejny sezon? Pewnie na jesieni hehe dobry gosc

Henryk Markoni
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wieluński Legionista

Hehehe, super. Pójdę na cmentarz, może moja siostra już zmartwychwstała, hehehehe.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx