R e k l a m a

COVID-19: Będą zmiany w przepisach. Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek

R e k l a m a

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj daleko idące zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem. W większości pomieszczeń zamkniętych nie będzie trzeba już nosić maseczek, zniesieniu ulegnie też izolacja i kwarantanna.

Zmiany wejdą w życie od poniedziałku, 28 marca. Od tego dnia nie będzie już obowiązku korzystania z maseczek w pomieszczeniach zamkniętych oraz środkach transportu zbiorowego.

– Nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – zastrzega szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski. Co ważne, do podmiotów leczniczych będą zaliczały się nie tylko przychodnie i szpitale, ale również m.in. apteki. Tam wciąż będzie obowiązywało noszenie maseczek.

Zniesieniu ulegnie także izolacja i kwarantanna. Nie będzie już izolacji domowej, kwarantanny dla współdomowników oraz kwarantanny granicznej.

– Zarówno sytuacja międzynarodowa, jak i prognozy są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń i hospitalizacji – wskazuje Niedzielski. Dodaje też, że jeśli jest więcej zakażeń, nie widać zwiększonej liczby hospitalizacji. – Wielka Brytania i Niemcy notują więcej zakażeń, a podjęły decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń – argumentuje decyzję o zniesieniu obostrzeń minister zdrowia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
10 miesięcy temu

Ale już chyba wykumałem, o co chodzi:) Tu chyba chodzi o Legie Warszawa. Przed wojną wszyscy kibicowali Polonii, po wojnie Legii. Wiadomo, komuchy nienawidziły polonistów. Jak Legia utrzyma poziom to za 2 sezony będzie konkurować z Łyną Sępopol, czego jej z całego serca życzę.

Wieluński Legionista
10 miesięcy temu

Hahahaha a kiedy kolejny sezon? Pewnie na jesieni hehe dobry gosc

Henryk Markoni
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wieluński Legionista

Hehehe, super. Pójdę na cmentarz, może moja siostra już zmartwychwstała, hehehehe.

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,238fanówPolub nas
771obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx