R e k l a m a

Czym jest działalność badawczo-rozwojowa?

R e k l a m a

Wiele przedsiębiorstw postrzega osiąganie celów nie tylko w kontekście sprzedaży produktów, ale również rozwoju wykorzystywanych metod i wprowadzania innowacji w obrębie towarów. Tego typu firmy mogą liczyć na wsparcie finansowe. Warto wiedzieć, jaka jest charakterystyka działalności badawczo-rozwojowej.

Charakterystyka działalności

Działalność badawczo-rozwojowa koncentruje się na pozyskiwaniu nieopatentowanych informacji, dotyczących produktów, oraz systematycznym prowadzeniu analiz teoretycznych lub doświadczeń w celu zwiększenia zasobów wiedzy, a także ich wykorzystaniu do tworzenia nowych zastosowań. Istotne w tym ujęciu jest definiowanie nieznanych dotąd powiązań i związków komponentów danej dziedziny rzeczywistości w procesie usprawniania technologii, jak również metodyki. Wynikiem działalności B+R mogą być dalsze odkrycia, tezy i wynalazki. Należy zaznaczyć, że B&R nie obejmuje czynności rutynowych oraz okresowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Obszary, które obejmuje B+R

B&R obejmuje trzy sfery aktywności – badania podstawowe i stosowane oraz prace rozwojowe. Pierwszy obszar dotyczy teorii i eksperymentów ukierunkowanych na zwiększenie zasobów wiedzy, dotyczącej przyczyny zjawisk. Ich rezultaty mogą mieć praktyczne zastosowanie albo nie. Badania stosowane koncentrują się wokół znalezienia sfer, w których uzyskane wyniki zostałaby wykorzystane. Działania te mają przysporzyć wiedzy, pozwalającej na osiągnięcie praktycznych celów. Prace rozwojowe polegają natomiast na wykorzystaniu potencjału informacji do opracowania nowych produktów, procesów albo usług.

Placówki, prowadzące działalność B+R

B+R prowadzone są m.in. w:

  1. jednostkach naukowych PAN;
  2. państwowych jednostkach wyodrębnionych pod prawnym, ekonomicznym i finansowym względem;
  3. wyższych szkołach publicznych i prywatnych, prowadzących tego typu działania;
  4. instytucjach obsługi nauki;
  5. niektórych szpitalach.

Działalność badawczo-rozwojowa jest kluczowym elementem tworzenia nowych produktów oraz usług. Chcąc uzyskać ulgę B+R, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy. Jego wiedza i doświadczenia pozwolą przygotować niezbędną dokumentację, interpretację podatkową oraz rozliczenie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx