R e k l a m a

Gmina Wieluń: Miał 3,5 promila i kierował volkswagenem. Ujął go przypadkowy świadek

R e k l a m a

Przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę 44-latkowi, który kierował volkswagenem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez przypadkowego świadka wpłynęło do wieluńskich policjantów w środę, 23 marca 2022 roku. Do zdarzenia doszło w miejscowości Małyszyn w gminie Wieluń. Na miejsce skierowano policjantów z wieluńskiej drogówki. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, jadąc wraz ze znajomą zwrócili uwagę na kierowcę volkswagena, którzy jechał przed nimi. Auto poruszało się całą szerokością jezdni. W pewnym momencie kierowca volkswagena zjechał na pobocze, gdzie zatrzymał samochód.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Widzący tą sytuację świadkowie również zatrzymali swoje auto. W trakcie rozmowy z kierowcą zgłaszający wyczuł od kierowcy wyraźną woń alkoholu. W związku z tym podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i natychmiast powiadomił policję – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Stróże prawa zbadali trzeźwość 44-letniego kierowcy. Jak się okazało, miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Mundurowi przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

– Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Bez wątpliwości wzorowa postawa przypadkowego świadka pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia – podkreśla Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx