R e k l a m a

Szpital tymczasowy w hali Expo w Łodzi jest w trakcie likwidacji

R e k l a m a

Ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiczną zarówno w Polsce, jak i województwie, wojewoda łódzki podjął decyzję o likwidacji szpitala tymczasowego w hali Expo w Łodzi. Ostatni pacjent opuścił placówkę 20 marca. Od tego momentu trwają prace demontażowe.

Sprzęt medyczny wykorzystywany na potrzeby szpitala tymczasowego jest własnością Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Jak informują służby prasowe wojewody, zostanie on przekazany do szpitali najbardziej zaangażowanych w walkę z COVID-19 w naszym województwie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Warto dodać, że szpital tymczasowy był oddziałem zamiejscowym Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi, placówki prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Powstał w łódzkiej hali Expo, 25 listopada 2020 roku, w ciągu 30 dni. Koszt jego budowy wyniósł około 15 mln złotych.

Od 25 stycznia 2021 roku w placówce funkcjonował punkt szczepień przeciw COVID-19, w którym zostało zaszczepionych 16 tysięcy osób. Po raz pierwszy szpital został uruchomiony 22 marca 2021 i funkcjonował do 10 czerwca 2021 r. Placówka stopniowo osiągała pełną gotowość, zabezpieczając łącznie 272 łóżka obserwacyjno-zakaźne, w tym 100 łóżek respiratorowych. Przez ten okres czasu, hospitalizowanych było tam 475 pacjentów.

Od 11 czerwca 2021 roku szpital był utrzymywany w stanie pasywnym jako rezerwa strategiczna na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej i dużych wzrostów hospitalizacji. 1 grudnia 2021 roku konieczne było ponowne uruchomienie placówki.

W szpitalu tymczasowym leczonych było w sumie 864 pacjentów. Pracowało w nim około 100 lekarzy i ponad 130 pielęgniarek z różnych podmiotów medycznych, którzy niejednokrotnie sami zgłaszali się do pomocy w walce z COVID-19. – Niewątpliwie było to ogromne przedsięwzięcie, które udało się zrealizować dzięki dobrej współpracy z marszałkiem województwa łódzkiego, łódzkim oddziałem NFZ oraz dyrekcją szpitala – informuje biuro wojewody łódzkiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx