R e k l a m a

Wieluńscy policjanci dbają o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy

R e k l a m a

Wieluńscy stróże prawa dbają o bezpieczeństwo obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną trafili do naszego powiatu. Policjanci spotykają się z nimi, udzielają wskazówek oraz niezbędnych informacji.

Mundurowi z wieluńskiej komendy odwiedzają teren ośrodka wypoczynkowego „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim, gdzie schronienie znalazły przede wszystkim matki z dziećmi, uciekające przed działaniami wojennymi w Ukrainie. Policjanci rozmawiają z uchodźcami na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażeni ze strony osób mogących chcieć wykorzystać ich trudne położenie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas spotkań i rozmów mundurowi zapoznają ich z zasadami bezpieczeństwa, jakimi powinni kierować się podczas życia codziennego, a także najważniejszymi przepisami obowiązującymi w Polsce. Wskazują, jak postępować, aby uchronić się przed zagrożeniem handlem ludźmi, a także przekazują informacje na temat numerów telefonów, pod którymi mogą uzyskać pomoc – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, funkcjonariusze rozdają też ulotki w języku ukraińskim, dotyczące tej problematyki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx