R e k l a m a

Mieszkańcy naszego regionu dostają SMS-y o odłączeniu prądu. Policja: To oszustwo

R e k l a m a

Czytelniczka portalu INFO Wieluń poinformowała nas, że dostała SMS-y informujące o rzekomym odłączeniu energii elektrycznej. Policja ostrzega: takie wiadomości to oszustwo.

Oszuści podszywają się pod PGE i za pośrednictwem wiadomości SMS wzywają do uregulowania rzekomych należności. – Nie jest to nowy sposób oszustów, którzy niestety często wracają do starych i sprawdzonych metod. Podobna kampania phishingowa była wykorzystywana przez złodziei już w zeszłym roku – wskazuje policja.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W wiadomości zawarto informację o konieczności dokonania dopłaty oraz link, który ma pozwolić szybko rozwiązać problem. Przekierowanie prowadzi na fałszywą stronę internetową, gdzie ofiara ma do wyboru kilka metod płatności. Jak informuje policja, w tym miejscu następuje próba wyłudzenia danych kart lub loginów oraz haseł do bankowości elektronicznej.

PGE opublikowało na swojej stronie ostrzeżenie, dzięki któremu dowiadujemy się, jak odróżnić prawdziwy SMS od wiadomości oszusta: – Spółka podkreśla, że w SMS-ach przypominających o zaległych płatnościach zawsze podany jest numer klienta, nie ma tam natomiast linku kierującego do systemów płatności internetowych – podano w komunikacie PGE.

Policja apeluje, by zwracać uwagę na to, kto i co do nas pisze. Nie należy korzystać z linków, które otrzymujemy od nieznanych osób. Nie logujmy się z wykorzystaniem tych linków na swoje strony bankowe, nie wpisujmy nigdzie numeru swojej karty ani wygenerowanych kodów Blik. – Aby nie paść ofiarą oszustów, zachowajmy szczególną ostrożność – podsumowują policjanci.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx