R e k l a m a

Kolizja samochodu osobowego z rowerem w Wieluniu. Kierowca i rowerzystka ukarani

R e k l a m a

Jadąca po chodniku rowerzystka została uderzona przez samochód wyjeżdżający z parkingu. Zarówno kierowca auta, jak i kierująca jednośladem, zostali ukarani mandatami.

Do zdarzenia doszło w sobotę 2 kwietnia 2022 roku na ul. Krakowskie Przedmieście w Wieluniu. Dyżurny skierował na miejsce kolizji policjantów z wieluńskiej drogówki.  Jak ustalili funkcjonariusze, 65-letni kierowca renault, wyjeżdżając z parkingu i włączając się do ruchu, zderzył się z jadącą po chodniku 55-letnią rowerzystką. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zarówno kierowca renault, jak i rowerzystka byli trzeźwi. Oboje za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami karnymi. 65-latek za spowodowanie kolizji drogowej. Z kolei 55-letnia kobieta za jazdę rowerem po chodniku – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Często można spotkać osoby jadące rowerem po chodniku. Jak informują wieluńscy policjanci, kodeks drogowy wskazuje jasno, kiedy jest to dozwolone. Jeżeli nie ma drogi dla rowerów lub pobocza, to rowerzyści są zobowiązani poruszać się po jezdni. Korzystanie przez kierującego rowerem z chodnika dozwolone jest w określonych sytuacjach, gdy:

  • opiekuje się on dzieckiem na rowerze do lat 10,
  • dozwolona prędkość dla samochodów jest większa niż 50 km/h, a chodnik ma co najmniej 2 m szerokości,
  • gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła).
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx