R e k l a m a

Województwo łódzkie sprowadza ukraińskie książki dla uchodźców

R e k l a m a

– Tworzymy książkowy arsenał dla uchodźców z Ukrainy, którzy będą chcieli pozostać z nami w województwie łódzkim. Chcemy zapewnić im w ten sposób odrobinę słońca i ciepła w tych ponurych dniach – zapowiedział marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się we wtorek (5 kwietnia) na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi. Miejsce konferencji prasowej nie było przypadkowe, bo województwo łódzkie wysłało stamtąd kolejne dwa tiry z darami do zaprzyjaźnionych obwodów na Ukrainie: czerniowieckiego i winnickiego, w których znalazły się koce, odzież, śpiwory, chemia i zabawki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Samochody nie powrócą puste. Po przekazaniu darów, ciężarówkami zostaną przywiezione ukraińskie książki, z których będą mogły skorzystać osoby przebywające na terenie województwa łódzkiego. Książki zostaną dostarczone dzięki współpracy, którą województwo łódzkie nawiązało z przedstawicielami dwóch zaprzyjaźnionych obwodów. Odzew na skierowaną do nich prośbę o pomoc w zebraniu książek, jak poinformował marszałek, był natychmiastowy.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego nawiązał też kontakty z hurtowniami, w których zostaną zakupione książki w języku ukraińskim.

– Pomyśleliśmy, że w tych małych skromnych torbach i plecakach, z którymi do nas przybyli uchodźcy, nie było miejsca na książki. Chcemy w ten sposób zapewnić im chociaż namiastkę normalności w tej trudnej sytuacji, w której się znaleźli – podkreślił marszałek Schreiber.

Książki zostaną udostępnione przede wszystkim przez biblioteki samorządu województwa łódzkiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx