R e k l a m a

Działania „Prędkość” w powiecie wieluńskim. Policjanci nałożyli 49 mandatów

R e k l a m a

49 mandatów nałożyli policjanci podczas czwartkowych działań prewencyjno – kontrolnych pod nazwą „Prędkość”. Głównym założeniem akcji było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz innych przepisów ruchu drogowego.

Jak informuje policja, nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze to w dużej mierze główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dlatego mundurowi w czwartek, 7 kwietnia, prowadzili wzmożone kontrole, podczas których zwracali szczególną uwagę m.in. na nadmierną prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu oraz nieprawidłowo wykonywane manewry.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas czwartkowych działań wieluńscy policjanci skontrolowali w całym powiecie łącznie 67 kierujących pojazdami. Stróże prawa ujawnili 50 przypadków, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość oraz 6 innych wykroczeń, m.in. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego – wylicza st. asp. Katarzyna Grela z policji w Wieluniu. Jak dodaje, stróże prawa nałożyli podczas akcji 49 mandatów karnych i zastosowali 6 pouczeń, a w jednym przypadku skierują wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny ze względu na zły stan techniczny pojazdu.

– Apelujemy o przestrzeganie nie tylko dozwolonych limitów prędkości, ale dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu – przypomina st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
2 lat temu

No i pięknie Redakcjo. Tak należy pisać artykuły. “Jak informuje policja, nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze to w dużej mierze główne przyczyny zdarzeń drogowych.“. To troche inaczej brzmi, niż “Kierowco, noga z gazu, bo 100 pkt. i milion cebulionów”. Brawo.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx