R e k l a m a

Butla z gazem wybuchła w domu jednorodzinnym w powiecie wieluńskim

R e k l a m a

Sześć zastępów straży pożarnej uczestniczyło dzisiaj (10 kwietnia) w akcji gaszenia pożaru w budynku mieszkalnym w Popowicach w gminie Pątnów. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie butli z gazem.

Zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym w miejscowości Popowice wpłynęło do służb ratunkowych o godzinie 7:04. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, z czego cztery z JRG w Wieluniu oraz dwa zastępy OSP – z Pątnowa i Ożarowa. Jak relacjonuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak z wieluńskiej straży pożarnej, na miejscu zastano pożar w pomieszczeniu piwnicznym oraz uszkodzenie okien i drzwi w budynku mieszkalnym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się przedmiotów w piwnicy oraz ugaszeniu pożaru butli propan-butan 11-kilogramowej i schłodzeniu jej do uzyskania bezpiecznej temperatury płaszcza butli. Następnie przeszukano wszystkie pomieszczenia tego budynku – informuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak.

Jak informują strażacy, siedem osób, które zamieszkiwały ten dom, znajdowało się poza budynkiem. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie butli z gazem propan-butan.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx