R e k l a m a

Usiłowanie zabójstwa w powiecie wieluńskim. Ugodził nożem partnera swojej córki

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali 73-latka, który w trakcie domowej awantury ugodził nożem partnera swojej córki. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 kwietnia 2022 roku, w domu w jednej z miejscowości w powiecie wieluńskim. Około godziny 18:55 dyżurny wieluńskiej policji dostał zgłoszenie, że pod wskazanym adresem doszło do ugodzenia nożem mężczyzny.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Skierowany na miejsce patrol ustalił, że pokrzywdzony to 43-letni mieszkaniec wsi. Mężczyzna zamieszkiwał pod wskazanym adresem wspólnie ze swoją konkubiną, jej ojcem i jego partnerką – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z policji w Wieluniu.

Jak informuje policja, tego dnia (9 kwietnia) cała czwórka wspólnie piła alkohol. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki i szarpaniny. Podczas awantury 73-latek sięgnął po nóż kuchenny, a następnie ugodził nim 43-latka w klatkę piersiową.

– Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Z kolei 73-latek natychmiast został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie – informuje Katarzyna Grela.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nie krótsza niż 8 lat, 25 lat albo nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx