R e k l a m a

Wieluń: Młode dziewczyny ukradły produkty z jednego ze sklepów

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali trzy nastolatki, podejrzane o kradzieże sklepowe. Ich łupem padła odzież i kosmetyki o łącznej wartości ponad 500 złotych. Teraz grozi im do pięciu lat „za kratkami.

W poniedziałek, 11 kwietnia 2022 roku, do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie Wielunia ujęto sprawczynie kradzieży. Dwie dziewczyny oglądające towar zwróciły uwagę pracownicy sklepu. Przeglądając monitoring zobaczyła ona, że tego dnia kobiety były już wcześniej w sklepie i prawdopodobnie skradły odzież i kosmetyki.

– Obserwując je pracownica sklepu zauważyła, że zabrały do przymierzalni odzież, kosmetyki i inne akcesoria. Tam usunęły z nich metki, a następnie zapakowały do swoich podręcznych toreb – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela.

18- i 19-latka zostały ujęte na gorącym uczynku przez pracownicę sklepu w chwili, gdy próbowały go opuścić i włączył się zainstalowany przy wyjściu system antykradzieżowy. Jak ustalono, tego dnia kobiety dwukrotnie dokonały kradzieży odzieży, kosmetyków, biżuterii i innych akcesoriów na łączną sumę strat ponad 500 złotych.

– Policjanci ustalili, że w tych kradzieżach uczestniczyła również 18-letnia koleżanka, która czekała w samochodzie zaparkowanym przed sklepem. Wszystkie trzy młode kobiety zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, stróże prawa odzyskali skradziony przez kobiety towar.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
11 miesięcy temu

Ale to jest gotowy scenariusz na kolejny film Patryka Weganina. W roli głownej Antoś Zajączkowski. 3 młode zdolne dziewczyny z małego miasta, śnią o spełnieniu swoich marzeń w Łodzi. Jedna chce być aktorką, druga wizażystką, a trzecia kierowcą Ubera. Wymyślają plan, który pomoże im zrealizować marzenia. Planują z zegarmistrzowską precyzją napad na butik. Niestety, czujna ochrona (w tej roli Zajączkowski) udaremnia przestępstwo. Wszystkie Panie zostają aresztowane, grozi im 5 lat więzienia. Podejrzewam, że wieluńskie elity intelektualne by poszły na ten film i jeszcze wskazywały palcami na ekran: taaaak, to mojego starego Passat!

Sprawiedliwa
11 miesięcy temu

Jaka to kwota ponad 500 zł były 3 dwie kradły, miały towar w swoich torebkach to chyba nie ponad 500 na lebka to będzie wykroczenie a szum robią, szkoda że takiego szumu nie robią o kradzieży nadgodzin

Henryk Markoni
11 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sprawiedliwa

Ty jesteś taka sprawiedliwa, jak ja jestem szczupły. Panie są podejrzane, nie wiemy nic o przyznaniu się do winy. Życzę zatrzymanym Paniom dużo powodzenia w życiu osobistym, a Wielunianom dużo cierpliwości. Wasz Włodarz nie wyklucza gali pedofilów, kolesie kradną wódę ze sklepów, jakięś laski kradną hybrydy. I na koniec ‘Sprawiedliwa’ broni ulęgałek.
To ja ci coś powiem ‘Sprawiedliwa’. Mam nadzieję, że druga sprawiedliwa ci zajuma rower z chlewika.

Henryk Markoni
11 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sprawiedliwa

Jedyne, co sprawia, że jeszcze wierzę w te miasto to młodzież z LO I im. Tadeusza Kościuszki. Powodzenia na maturze chłopcy i dziewczęta, i nie przejmujcie się tym syfem, który was otacza.

WKS WIELUN
11 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Jedynym syfem na tej stronie jesteś Ty paziu

Henryk Markoni
11 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  WKS WIELUN

No i po co znowu te obelgi i więzienny slang? Czy ja się do ciebie brzydko odzywam? Jak młode dziewczyny kradną gacie w sklepie, to coś jest nie tak.

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,539fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
6
0
Podziel się swoją opiniąx