R e k l a m a

Uczniowie jednej z wieluńskich podstawówek odwiedzili policjantów w ich miejscu pracy

R e k l a m a

Uczniowie z wieluńskiej katolickiej szkoły podstawowej gościli w komendzie policji w Wieluniu. Podczas spotkania najmłodsi wysłuchali prelekcji dotyczącej pracy policjantów, omówiono też m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

We wtorek, 12 kwietnia 2022 roku, wieluńscy stróże prawa gościli w komendzie grupę uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Wieluniu. Podczas wizyty dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. W trakcie spotkania nie zabrakło tematów związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mundurowi przypomnieli, jak bezpiecznie przechodzić przez jednię na przejściach dla pieszych z sygnalizację świetlną i bez niej. Uświadamiali o konieczności jeżdżenia najmłodszych w fotelikach z zapiętymi pasami. Podkreślono, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego odgrywają odblaski – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy policji. Jak dodaje, całe zajęcia przebiegały w formie zabawy.

Funkcjonariusze zaprezentowali też wyposażenie używane przez policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych. Dodatkowo dzieci miały okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx