R e k l a m a

W Wieluniu gościła delegacja z francuskiego Estaires. Pomagają uchodźcom z Ukrainy

R e k l a m a

Estaires, miasto partnerskie powiatu wieluńskiego we Francji, zaangażowało się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, przebywającym w naszym regionie. W Wieluniu gościł mer francuskiego miasta, Bruno Ficheux oraz przedstawicielka tamtejszej rady miejskiej, Dorothée Bertrand.

Miasto Estaires przysłało już jeden transport o wartości 5600 euro, którego odbiorcą była Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. Przesyłka zawierała dary dla uciekających przed wojną Ukraińców, m.in. żywność, koce oraz słodycze dla dzieci. Kolejna pomoc z Estaires ma dotrzeć w przyszłym tygodniu. Będzie to głównie żywność oraz woda, bo takie potrzeby zgłosił samorząd powiatu wieluńskiego. Planowany jest też trzeci transport z rzeczami, które zostaną wysłane bezpośrednio na Ukrainę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak powiedział starosta wieluński Marek Kieler, kontakt z Estaires w sprawie przysłania pomocy pojawił się już w pierwszych dniach konfliktu na Ukrainie, kiedy tylko do Polski zaczęli napływać uchodźcy. Teraz natomiast przedstawiciele Estaires postanowili osobiście odwiedzić powiat wieluński, by na własne oczy zapoznać się z potrzebami przebywających tu Ukraińców.

– Nasza obecność w Wieluniu jest świadectwem przyjaźni i uznania dla niezwykłej pracy, wykonanej przez mieszkańców i urzędników na rzecz pomocy Ukraińcom i Ukrainie. Jesteśmy bardzo dumni i pod wielkim wrażeniem waszej solidarności i zaangażowania wobec sąsiadów – przekazał Bruno Ficheux, mer miasta Estaires.

Jak zapewnił Bruno Ficheux, miasto Estaires zajmie się również zbieraniem odzieży wojskowej, żywności i materiałów szkolnych dla dzieci. Zorganizuje też opiekę nad dziećmi na okres letni w przypadku, gdyby konflikt rosyjsko-ukraiński do tego czasu wciąż się nie skończył. – Zbierzemy też rowery, deskorolki, gry, abyście mogli je rozdać rodzinom ukraińskim, które są dziś w Wieluniu – podkreślał Ficheux.

Całą konferencję prasową z udziałem Marka Kielera, Krzysztofa Dziuby, Bruno Ficheux oraz Dorothée Bertrand możecie obejrzeć w naszej relacji filmowej:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx