R e k l a m a

Nowe markety w Wieluniu. Jeden już prawie gotowy, drugi w planach

R e k l a m a

Szybko rozwija się w ostatnim czasie oferta handlowa Wielunia. Przy ulicy Głowackiego dobiega końca budowa sklepu sieci Dino. Zaledwie kilkaset metrów dalej ma powstać kolejny market.

Budowa sklepu Dino trwa od listopada 2021 roku. Obiekt powstaje na działce tuż obok salonu meblowego Bodzio, po północnej stronie ulicy Głowackiego. Obecnie – jak widać na naszym zdjęciu – budynek jest już praktycznie gotowy, zatem prawdopodobnie już wkrótce możemy spodziewać się otwarcia marketu. Będzie to trzeci sklep sieci Dino w gminie Wieluń, po placówkach w Kurowie i Dąbrowie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Również przy ulicy Głowackiego, ale w rejonie skrzyżowania z Sieradzką, ma powstać kolejny supermarket. Konkretnie chodzi o działkę obok przystanku komunikacji miejskiej w kierunku wschodnim. W grudniu 2020 roku informowaliśmy o wyburzeniu starego, nieużywanego budynku, zlokalizowanego właśnie w tym miejscu. Artykuł na ten temat znajdziecie tutaj: Zmienia się oblicze ul. Głowackiego w Wieluniu. Zniknęła kolejna rudera.

Wspomniana działka stała pusta przez ponad rok. Teraz jest szansa, że zostanie zagospodarowana. 15 marca 2022 roku wniosek o pozwolenie na budowę marketu w tym miejscu złożyła sieć Aldi. Niemiecka sieć dyskontów spożywczo – przemysłowych działa w Polsce od 2008 roku i ma w naszym kraju ponad 140 sklepów. To wciąż niewiele w porównaniu choćby do Biedronki czy Dino, ale firma stara się dynamicznie rozwijać w Polsce. Być może sklep Aldi pojawi się również w Wieluniu. Obecnie, na dzień publikacji tego artykułu, wniosek o pozwolenie na budowę jest w trakcie rozpatrywania.

To wciąż nie wszystkie inwestycje handlowe przy ul. Głowackiego. Prace ziemne rozpoczęły się ostatnio na działce przy samym skrzyżowaniu Głowackiego-Sieradzka, naprzeciwko stacji paliw CircleK. W tym miejscu również docelowo ma powstać budynek usługowo-handlowy. Pozwolenie na budowę obiektu zostało wydane już w 2019 roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx