R e k l a m a

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” – można zgłaszać swoich kandydatów

R e k l a m a

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Główny cel inicjatywy to promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie. Policja w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, a sama nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zgodnie z regulaminem, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Policja zaprasza do zapoznania się z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym, dostępnym na stronie https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/216616,Konkurs-Policjant-ktory-mi-pomogl.html. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2022 r.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl. Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci trzech ostatnich edycji konkursu.  Podczas wyłaniania laureatów brane będzie pod uwagę w szczególności ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Jak informuje KGP, obecność wśród laureatów konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx