R e k l a m a

Przekroczył prędkość o 65 km/h. Jak się okazało, miał sądowy zakaz kierowania

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali do kontroli 53-letniego kierowcę mercedesa, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek, 21 kwietnia 2022 roku, w miejscowości Nowy Świat w gminie Wieluń na drodze krajowej nr 43 funkcjonariusze wieluńskiej drogówki skontrolowali prędkość mercedesa. Auto przemieszczało się w terenie zabudowanym z prędkością 115 km/h, czyli o 65 km/h za szybko. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 53-latek.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wobec kierowcy skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za naruszenie zakazu kierowania pojazdem mechanicznym – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, złamanie sądowego zakazu jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności .

Wieluńscy stróże prawa przypominają też, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. – Apelujemy o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze – podkreśla Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx