R e k l a m a

Łódzkie wysłało transport do Buczy na Ukrainie. Wśród darów produkty lokalnych firm

R e k l a m a

Samorząd województwa łódzkiego wysłał kolejny transport z darami, który tym razem trafi do zmasakrowanej przez rosyjskie wojska Buczy.

Pomoc jest organizowana przez urząd marszałkowski wspólnie z wołyńskim regionem partnerskim. Pomysł zrodził się podczas spotkania z Igorem Chulipem, który zajmuje się koordynacją pomocy humanitarnej w tym regionie Ukrainy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Do Buczy trafią dary pozyskane przez samorząd województwa łódzkiego od polskich firm. Dary przekazały: Polski Cukier – Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Delia Cosmetics sp. z o.o., Ptak S.A., Przetwórstwo Owoców i Warzyw „DROS”. Jak informuje urząd marszałkowski, firmy przekazały produkty żywnościowe o długotrwałym terminie przydatności do spożycia i środki higieny osobistej. Dodatkowo samorząd zakupił i przekazał agregaty prądotwórcze.

Samorząd województwa łódzkiego nie ustaje w organizowaniu pomocy dla uchodźców. Do obywateli Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszego województwa trafi ponad 200 urządzeń gospodarstwa domowego o wartości blisko 100 tys. zł. Między innymi pralki, suszarki, czajniki, przekazała nieodpłatnie firma BSH – największy producent AGD w Europie.

– BSH angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, przekazując m.in. AGD. Widzimy, że skala potrzeb jest ogromna, a społeczna odpowiedzialność biznesu jeszcze bardziej potrzebna. Dlatego w całej Polsce przekazaliśmy ponad 1500 sztuk urządzeń gospodarstwa domowego m.in. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – mówi Marta Kujawa, menedżer ds. PR łódzkiego oddziału BSH. Jak dodaje, lokalne władze dobrze wiedzą, gdzie potrzeby uchodźców są najpilniejsze i dzięki nim sprzęt od BSH trafia we właściwe miejsca.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z firmami z Łódzkiego i cały czas staramy się pozyskiwać to, co niezbędne do codziennego życia. Tym razem dzięki współpracy z firmą BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego możemy przekazać wszystko, co niezbędne w codziennym życiu, a czego nie mogli zabrać ze sobą ci, którzy uciekli przed wojną – podkreśla Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx