R e k l a m a

Tauron 1. Liga jednak nie dla WKS-u Wieluń. Znamy wyniki turnieju półfinałowego

Znamy już zwycięzców turnieju półfinałowego o awans do Tauron 1. Ligi, który odbył się w Wieluniu w dniach 22-24 kwietnia. Niestety wśród drużyn, które będą wciąż grać o awans ligę wyżej, nie będzie WKS-u Wieluń.

Już w drugim dniu rozgrywek awans do turnieju finałowego zapewniła sobie drużyna MKST Astra Nowa Sól. W niedzielę dołączyli do nich siatkarze Arki Tempo Chełm. Na trzecim miejscu walkę zakończył MKS Andrychów, na czwartym gospodarze – WKS Wieluń.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Rozgrywki trwały przez trzy dni

Turniej rozgrywany w wieluńskiej hali przy ul. Częstochowskiej rozpoczął się 22 kwietnia meczem, w którym zmierzyły się drużyny MKST Astra Nowa Sól oraz MKS Andrychów. Nowosolanie nie dali szans przeciwnikom, wygrywając 3:0.

W kolejnym piątkowym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny WKS Wieluń i Arka Tempo Chełm. Rywale gospodarzy okazali się lepsi, dominowali w zagrywce i skutecznie odrzucali naszych zawodników od siatki, tym samym ustawiając mecz pod swoje dyktando. Nadzieja pojawiła się w drugim secie przy wyniku 23:19, jednak przeciwnicy powrócili ze swoją świetną zagrywką i szybko odrobili straty, wygrywając kolejnego seta. Pojedynek ostatecznie zakończył się wynikiem 0:3.

W sobotę pierwszy mecz rozegrały zespoły MKST Astra Nowa Sól – Arka Tempo Chełm. Po emocjonującej walce do samego końca zwycięzcami spotkania zostali nowosolanie z wynikiem 3:2, którzy tym samym zapewnili sobie miejsce w turnieju finałowym.

W drugim sobotnim pojedynku WKS Wieluń zmierzył się z drużyną MKS Andrychów. Gospodarze starali się toczyć wyrównaną grę, lecz goście z Andrychowa w końcówkach setów uciekli w punktach. Dzięki temu przechylili każdego seta na swoją korzyść, wygrywając cały mecz 3:0.

W ostatnim dniu turnieju, pierwszy mecz pomiędzy drużynami Arka Tempo Chełm i MKS Andrychów zakończył się wynikiem 3:0. Tym zwycięstwem Chełm zapewnił sobie miejsce w turnieju finałowym, jako drugi zespół zaraz po Nowej Soli.

Turniej zakończył mecz WKS-u Wieluń z drużyną MKST Astra Nowa Sól. Spotkanie obfitowało w widowiskowe akcje, długie wymiany i zaciętą grę do samego końca. Mecz trwał bardzo długo, bowiem obie drużyny walczyły aż przez pięć setów. Ostatecznie to nowosolanie okazali się lepsi, wygrywając niewielką przewagą 3:2.

Osłabiony WKS Wieluń nie pokazał pełni możliwości

Niestety podczas turnieju WKS Wieluń nie pokazał pełni swoich możliwości, jakie mogliśmy oglądać w trakcie sezonu zasadniczego. Zespół był również osłabiony z powodu kontuzji Tomasza Wencla – najlepiej punktującego zawodnika w drużynie. W ostatnim meczu rundy zasadniczej Wencel doznał poważnej kontuzji palca, która mimo usilnych starań uniemożliwiła mu grę w turnieju.

Drużyna z Wielunia już drugi sezon z rzędu znalazła się w półfinale rozgrywek o awans do 1. Ligi. W swojej grupie rozgrywek w rundzie zasadniczej wielunianie dominowali – odnieśli 21 zwycięstw w 22 meczach. Z kolei w Pucharze Polski nasi siatkarze awansowali do 1/16 finału i porażkę ponieśli dopiero z drużyną z 1. Ligi – Legią Warszawa.

Jak słyszymy w klubie, cel WKS-u Wieluń na przyszły sezon będzie taki sam, jak w obecnych rozgrywkach – zakwalifikowanie się do walki o 1. Ligę. Drużyna na pierwszych treningach spotka się w połowie sierpnia, a później – podobnie jak w obecnym sezonie – przystąpi do rozgrywek 2. Ligi. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Autorki: Wiktoria Brożyna, Zuzanna Dors / II LO w Wieluniu