R e k l a m a

Dzień Ziemi w wieluńskim przedszkolu. Najmłodsi poszerzyli wiedzę i zasadzili dąb

R e k l a m a

W piątek, 22 kwietnia, wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu obchodzili Dzień Ziemi. Najmłodsi poznali zasady ochrony środowiska oraz zasadzili drzewko w przedszkolnym ogrodzie.

Mając na uwadze postępującą degradację naturalnego środowiska, postanowiono posadzić własne drzewo w ogrodzie przedszkolnym. Do działania w tym zakresie przychylnie ustosunkowało się Nadleśnictwo Wieluń, które przekazało sadzonkę dębu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Z okazji Dnia Ziemi do przedszkola zaproszono też Karola Tomczyka z Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieluniu, który przygotował i przeprowadził pogadankę wychowawczo-edukacyjną. Celem rozmowy było zainteresowanie dzieci otoczeniem, w którym przebywają, podniesienie estetyki ogrodu przedszkolnego, wdrażanie przedszkolaków do przestrzegania zasad ochrony przyrody, a przede wszystkim utrwalenie wiedzy na temat segregacji śmieci.

Potem przyszedł czas na sadzenie drzewka. Każde dziecko z uczestniczących grup miało własny udział w kolejnych, następujących po sobie etapach sadzenia. A na koniec najważniejszym zadaniem dla dzieci był udział w konkursie na nazwę – imię dla dębu. Propozycji było wiele: „Oluś”, „Linek Dębinek”, „Stefan”… Ostatecznie wygrał „Bartuś” – jako symbol siły, potęgi i mocy, bo taki przecież będzie w przyszłości dąb.

Przedstawiciel Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieluniu przygotował też dla przedszkolaków niespodziankę, podczas której mogli oni oglądać wóz do odpadów segregowanych. Na koniec zaproszony gość oglądał prace plastyczne dotyczące tematyki „Dbam o Ziemię” oraz rozdał dzieciom broszury o tematyce ekologicznej.

– Kadra Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu żywi nadzieję, że poprzez liczne zabawy badawcze, prowadzone doświadczenia, obserwacje przyrodnicze, dzieci zdobędą cenną wiedzę na temat świata przyrody, który powinien być dla każdego źródłem zdrowia, piękna i radości – podsumowuje Danuta Frysiak, dyrektor placówki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx