R e k l a m a

Dwoje uczniów I LO w Wieluniu docenionych w prestiżowym konkursie „Fizyczne Ścieżki”

R e k l a m a

Dwoje uczniów I LO w Wieluniu – Oliwia Morga i Igor Podgórniak z klasy 3a – zostało laureatami II miejsca XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Fizyczne Ścieżki” w kategorii „Pokaz zjawiska fizycznego”.

Tegoroczni maturzyści w nagrodę uzyskali m.in. wolny wstęp na wydziały fizyki prestiżowych uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Politechniki Świętokrzyskiej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Finał konkursu w tym roku zorganizowano w formie zdalnej. Sfilmowane wystąpienie finałowe uczniowie wieluńskiej szkoły wysłali do analizy kilkunastoosobowego konkursowego jury, a 21 kwietnia zmierzyli się z ogniem wnikliwych pytań dotyczących prezentowanych doświadczeń.

Podczas zorganizowanej 26 kwietnia gali podsumowującej konkurs doceniono również wieloletniego opiekuna naukowego wielu laureatów „Fizycznych Ścieżek” – panią Zenonę Stojecką. Nauczycielka fizyki w wieluńskim I LO została pierwszą laureatką świeżo utworzonej Nagrody im. prof. Ludwika Dobrzyńskiego, inicjatora i twórcy konkursu.

Warto dodać, że „Fizyczne Ścieżki” to najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs fizyczny, stojący na bardzo wysokim poziomie, organizowany jest wspólnie przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
804obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx