R e k l a m a

„Dzień Zdrowia” w szkole w Mokrsku z wieluńskimi mundurowymi

R e k l a m a

W mijającym tygodniu wieluńscy policjanci w ramach „Dnia Zdrowia” spotkali się z uczniami z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mokrsku. W tym dniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i zaproszonych gości, promujących szeroko pojęty zdrowy styl życia.

W programie tegorocznej edycji „Dnia Zdrowia” nie zabrakło pogadanki z funkcjonariuszami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Podczas prelekcji policjanci przekazywali młodym ludziom informacje na temat zagrożeń związanych z zażywaniem różnego rodzaju środków psychoaktywnych, w tym konsekwencje zarówno zdrowotne, prawne, jak i społeczne uzależnienia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas pogadanki przestrzegano przed sięganiem po środki odurzające, zwracając szczególną uwagę na tzw. dopalacze, które są mieszanką różnych chemicznych związków i potrafią trwale uszkodzić organizm lub nawet spowodować śmierć. Uczono młodych ludzi przyjmowania asertywnych postaw, aby stanowczo odmawiali gdy ktoś proponuje im zażycie narkotyków, czy dopalaczy – wskazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, stróże prawa apelowali do młodzieży o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji. Podczas spotkania mówiono też na temat odpowiedzialności karnej związanej z posiadaniem i stosowaniem środków odurzających.

Policjanci poruszyli też ważną kwestię cyberprzestępczości. Przybliżyli młodym ludziom zjawisko cyberprzemocy, na które można być narażonym korzystając z komunikatorów internetowych oraz wskazali, gdzie należy szukać pomocy w przypadku zetknięcia się z tym zjawiskiem.

– Mundurowi z wieluńskiej komendy wykorzystują każdą okazję, by promować wśród  młodych ludzi pozytywne postawy, zdrowy styl życia, wolny od różnego rodzaju uzależnień – podkreśla Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx