R e k l a m a

Wielka strażacka majówka w Wieluniu. Pokazy, konkursy i szkolenia [ZDJĘCIA, FILMY]

R e k l a m a

Strażacy z OSP Wieluń wspólnie z innymi druhami z powiatu wieluńskiego zaprosili mieszkańców na plac Legionów w Wieluniu na strażacki festyn majowy. Nie zabrakło ciekawych konkursów, grochówki i pokazów działania straży pożarnej.

Podczas majówki strażacy z Wielunia oraz okolicznych miejscowości przygotowali pokazy ratownictwa technicznego i medycznego, można było też zapoznać się z wyposażeniem strażackich wozów bojowych. Dodatkowymi atrakcjami były szkolenia dla młodzieży z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy, w których głównymi nagrodami były dwa nowe rowery. Oprawę muzyczną zapewniło stowarzyszenie Didżejsi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas wydarzenia można było na różne sposoby wesprzeć jednostkę OSP Wieluń. Strażacy potrzebują pieniędzy, by kupić nowe auto, które zastąpi poczciwego, ponad 40-letniego stara. Samochód, który planują nabyć wieluńscy druhowie, to renault D16. Wóz będzie w stanie pomieścić 3,5 tys. litrów wody, a jego cena to prawie 940 tys. złotych.

Jednostka dostała promesę dofinansowania na zakup wozu z MSWiA. Wartość dotacji to jednak 400 tys. złotych, czyli mniej niż połowa potrzebnych środków. Kolejne 350 tys. złotych jest gotowa dołożyć gmina Wieluń. Brakuje więc jeszcze 200 tys. złotych, które strażacy chcą zebrać od mieszkańców i firm między innymi podczas takich inicjatyw, jak majówka w centrum miasta. Druhowie prowadzą też zbiórkę w Internecie, możecie znaleźć ją tutaj – https://zrzutka.pl/e7t9up.

Zobaczcie na naszych filmach, jakie atrakcje przygotowali strażacy. Na pierwszym filmie – inscenizowany wypadek samochodowy i pokaz uwalniania uwięzionego w środku kierowcy. W akcji strażacy z OSP Wieluń i OSP Masłowice.

Na drugim filmie obejrzycie inscenizowany pożar samochodu. W gaszeniu wzięły udział jednostki OSP Kadłub i OSP Ruda.

Ostatni z przygotowanych przez nas filmów to ogólna relacja z całego wydarzenia. Zobaczcie konkursy, stoiska gastronomiczne i wozy strażackie.

Na koniec mamy dla Was kilka zdjęć ze strażackich pokazów. Warto dodać, że w wydarzenie oprócz OSP Wieluń zaangażowali się druhowie z Masłowic, Rudy, Kadłuba, Raczyna, Szynkielowa, Dąbrowy, Mierzyc i Mokrska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx