R e k l a m a

Wieluń uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [FILM]

R e k l a m a

Wieluńscy samorządowcy, harcerze i mieszkańcy uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas krótkiego spotkania w centrum miasta nie zabrakło okolicznościowych przemówień i składania wieńców.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 nabożeństwem w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Później zebrani przeszli przed pobliski pomnik Jana Pawła II, gdzie miała miejsce oficjalna część wydarzenia. Rys historyczny wygłosił dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Jan Książek, a po nim głos zabrali samorządowcy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wartości zawarte w pierwszej pisanej konstytucji w Europie, polskiej konstytucji – wolność wyznania, równość wobec prawa, tolerancja, podział władzy – stały się fundamentem społeczeństwa obywatelskiego w Polsce – przypomniała Joanna Skotnicka-Fiuk, wiceburmistrz Wielunia.

– Święto narodowe, które obchodzimy w rocznicę Konstytucji 3 Maja jest jednym z tych dni w roku, które skłaniają nas do refleksji nad znaczeniem takich słów, jak wolność, odpowiedzialność, a przede wszystkim te słowa są wymowne w dzisiejszych czasach, kiedy towarzyszą nam wydarzenia na Ukrainie – zaznaczył starosta wieluński, Marek Kieler.

Zobaczcie poniżej naszą krótką relację filmową z trzeciomajowego wydarzenia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx