R e k l a m a

Mieszkaniec gminy Biała wysypał śmieci w miejscu publicznym. Wytropili go policjanci

R e k l a m a

Wysypywanie śmieci w miejscach publicznych to wciąż duży problem w naszym regionie. Jednego ze „śmieciarzy”, który wysypał odpady w Walichnowach w gminie Sokolniki, wytropili policjanci. Mężczyzna został ukarany mandatem, musiał też posprzątać swoje śmieci i podpisać umowę na ich odbiór.

W środę, 4 maja 2022 roku, po godzinie 12:00 do dyżurnego wieruszowskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie, że w miejscu publicznym, w pobliżu jednej z posesji w Walichnowach w gminie Sokolniki, zostały wyrzucone śmieci. Zaśmiecanie miejsc publicznych to jedno z najbardziej uciążliwych społecznie wykroczeń, wobec czego – jak podkreśla asp. sztab. Damian Pawlak z wieruszowskiej policji – ściganie sprawców zaśmiecania jest jednym z priorytetowych zadań stróżów prawa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W tym przypadku na miejsce interwencji pojechał dzielnicowy gminy Sokolniki, który od razu zajął się poszukiwaniem sprawcy tego wykroczenia. Dzięki dobrej znajomości rejonu oraz współpracy z dzielnicowym z gminy Biała, policjant szybko ustalił mężczyznę, który postanowił urządzić sobie śmietnik z miejsca publicznego.

– Okazał się nim 45-letni mieszkaniec gminy Biała w powiecie wieluńskim, który przyznał się do porzucenia swoich śmieci. W tej sytuacji, zaskoczony wizytą dzielnicowego z Sokolnik 45-latek, został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo mężczyzna musiał uprzątnąć swoje śmieci i doprowadzić miejsce do stanu przedniego – przekazuje asp. sztab. Damian Pawlak. Jak dodaje, sprawca wykroczenia został też zobowiązany do podpisania umowy na odbiór odpadów komunalnych w miejscowym urzędzie gminy.

Policjanci apelują do mieszkańców naszego regionu o to, by nie zaśmiecać miejsc publicznych – w szczególności dróg, ulic, placów, ogrodów, trawników i innych ogólnodostępnych miejsc. Niektóre drogi powiatu wieruszowskiego są monitorowane pod kątem ich zaśmiecania. Za zaśmiecanie grozi grzywna w postaci mandatu karnego do 500 złotych lub grzywna przed sądem nawet do 5000 złotych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Małomiasteczkowy
2 lat temu

Mandat do 500 zł to śmiech na sali

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx