R e k l a m a

Pszczelarz opowiedział w wieluńskiej bibliotece o życiu pszczół i produkcji miodu

R e k l a m a

W wieluńskiej miejskiej bibliotece zorganizowano spotkanie z pszczelarzem, Andrzejem Chrzanowskim. Wydarzenie doszło do skutku w środę, 11 maja 2022 r., w ramach cyklu „W służbie człowiekowi”.

Udział w spotkaniu wzięły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu. Milusińscy mieli możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Dzięki opowieściom zaproszonego gościa dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek. W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Przedszkolaki dowiedziały się, jak się zapyla kwiaty, czym się żywią pszczoły, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały też możliwość zobaczyć strój pszczelarza – przymierzyć go oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci wysłuchały również książki pod tytułem „Pszczoła maleńki cud natury”.

Słodkim akcentem była degustacja miodu. Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział w plenerowym przemarszu z transparentami, promującym książki i czytelnictwo.

Warto dodać, że Andrzej Chrzanowski pracuje w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Wieluniu jako dyspozytor w oczyszczalni ścieków przy ul. Błońskiej. Ekologia oraz środowisko naturalne są mu bliskie zarówno przez wzgląd na miejsce pracy, jak i życiową pasję, jaką jest pszczelarstwo. – Z pszczołami przygodę zacząłem w 2012 roku. Fascynacja pszczelarstwem zaczęła się od podglądania pracy kolegów. Moi przodkowie również prowadzili niewielkie, przydomowe pasieki – opowiadał pan Andrzej.

Fascynacja pszczołami przerodziła się u niego w prawdziwą przygodę. Andrzej Chrzanowski ukończył kurs pszczelarski i zdał egzamin. Pszczelarz prowadzi obecnie 50-pniową pasiekę.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx