R e k l a m a

Szykuje się duża akcja policji. Co będą kontrolować funkcjonariusze?

R e k l a m a

W czwartek, 12 maja 2022 roku, na terenie województwa łódzkiego zaplanowano działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem akcji jest wzmocnienie bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, czy motorowerzystów. W skrócie – tych użytkowników dróg, którzy nie są chronieni karoserią pojazdu, a wręcz przeciwnie – są najbardziej zagrożeni kontaktem z nią.

Tylko w 2021 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 2309 wypadków, w których zginęło 191 osób. Spośród wielu przyczyn wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego na pierwszy plan wysuwa się najechanie na pieszego. – W wyniku najechania na pieszego śmierć poniosło 46 pieszych, co stanowiło 24,1 proc. ogółu ofiar śmiertelnych – wskazuje asp. sztab. Marzanna Boratyńska z KWP w Łodzi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dlatego właśnie w czwartek, 12 maja 2022 roku, już od wczesnych godzin porannych mundurowi z drogówki w całym łódzkim garnizonie wezmą pod lupę zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść. Stróże prawa bacznie przyjrzą się też zachowaniom samych pieszych. Funkcjonariusze obejmą nadzorem miejsca szczególnie niebezpieczne – np. przejazdy dla rowerzystów, przejścia przez ruchliwe jezdnie, a także miejsca, w których dochodziło już do potrąceń pieszych lub w których piesi nie stosują się do przepisów. Pod czujne oko mundurowych trafią też cykliści.

– Nasze działania to apel do uczestników ruchu drogowego, aby szczególnie na przejściach dla pieszych, ale i w ich pobliżu zawsze zwiększali swoją uwagę i przede wszystkim zachowywali szczególną ostrożność – podkreśla asp. sztab. Marzanna Boratyńska.

Mundurowi przypominają pieszym przechodzącym przez jezdnię, by obserwowali pojazdy oraz nie używali telefonów komórkowych w trakcie przechodzenia po pasach. Kierowcy z kolei, widząc znak informujący o przejściu dla pieszych, powinni zmniejszyć prędkość i zwiększyć swoją uwagę.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx