R e k l a m a

Próbował wymusić pieniądze od 70-letniej mieszkanki Wielunia. Wpadł w policyjną zasadzkę

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni wspólnie z policjantami z Łodzi ustalili i zatrzymali 23-latka podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna, który chciał wymusić pieniądze od mieszkanki Wielunia, wpadł w zastawioną przez funkcjonariuszy zasadzkę.

We wtorek, 10 maja 2022 roku, mieszkanka Wielunia poinformowała policjantów, że w godzinach porannych w drzwiach jej mieszkania nieznana osoba pozostawiła list. W treści osobliwej korespondencji zawarto żądanie wydania kilkunastu tysięcy złotych, a w przypadku odmowy zagrożono kobiecie popełnieniem przestępstw na jej szkodę, zastraszając ją. Sprawca wskazał również miejsce i czas, gdzie pokrzywdzona miała zostawić pieniądze.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy kryminalni, którzy współpracując z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zaczęli zbierać wszelkie informacje, mogące przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę, w którą wpadł 23-latek, próbujący wymusić pieniądze od 70-latki – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, mężczyzna został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. 23-latek został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx