R e k l a m a

Majówka na góralską nutę w Wieluniu. Przyjechali prawdziwi Kliszczacy [FILM]

R e k l a m a

Góralska Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki zagrała podczas Kliszczackiej Majówki w parku im. Żwirki i Wigury w Wieluniu. Dodatkową atrakcją stanowił występ lokalnego zespołu Extreme Band.

Góralska Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki istnieje już od 20 lat i liczy 50 osób. Jej założycielami są dwaj kapucyni – o. Patryk Jankiewicz oraz o. Józef Mońko. Orkiestra działa pod patronatem Związku Podhala Oddział Górali Kliszczackich w Skomielnej Czarnej oraz Parafii Nawiedzenia NMP w Skomielnej Czarnej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Orkiestra, która wystąpiła w Wieluniu, prezentuje się na zewnątrz bardzo pięknie dzięki barwnym strojom, tradycyjnym dla regionu Górali Kliszczaków. Orkiestra może pochwalić się wieloma występami, których do obecnej chwili naliczono już około 900 – w tym koncerty zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Zobaczcie na naszym filmie fragment występu Górali Kliszczackich:

Z kolei Extreme Band to grupa muzyków, którzy pracują ze sobą od prawie dekady. Zespół zajmuje się oprawą muzyczną eventów oraz imprez okolicznościowych. Grają szeroko rozumianą muzykę rozrywkową, nie stroniąc od cięższych gatunków muzycznych. W skład zespołu wchodzą: Karolina Egeman (śpiew), Dominik Suligowski (perkusja), Zbigniew Szpikowski (instrumenty klawiszowe), Michał Karbowski (gitara elektryczna, śpiew), Maciej Świderski (gitara basowa, śpiew).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx