R e k l a m a

Noc Muzeów 2022 w Wieluniu. Wróciliśmy do czasów średniowiecza [FILMY]

R e k l a m a

W sobotę, 14 maja 2022 r., muzea w całej Polsce otworzyły się na zwiedzających z okazji przypadającej tego dnia Nocy Muzeów. Atrakcji nie zabrakło również w Wieluniu. W rejonie baszty Męczarni mogliśmy poczuć się jak w czasach średniowiecza.

Muzealnicy zaprosili na zwiedzanie baszty w towarzystwie kata i rycerzy, a przed obiektem rozstawiono stoiska w klimacie średniowiecza. Nie mogło zabraknąć wytwarzania wyrobów z gliny, strzelania z łuku do tarczy, rzutu podkową, czy wybijania wieluńskiego denara. Wszyscy chętni mogli też zobaczyć rozpalanie ogniska tradycyjnymi metodami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy czasowej „Sekrety apteki” w głównym budynku Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Z kolei około 21:30 przed basztą Męczarnią zaplanowano pokaz tańca i ruchu z ogniem. Zobaczcie poniżej naszą krótką relację filmową.

Obejrzyjcie też nasz niesamowity film z pokazu ognia, który zorganizowano wieczorem przy murach obronnych w pobliżu baszty Męczarni. Nagranie znajdziecie na naszej stronie na Facebooku (wystarczy kliknąć).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx