R e k l a m a

Wkrótce w Wieluniu piknik wojskowy. Będzie musztra, pokaz sprzętu i grochówka

R e k l a m a

Żołnierze zapraszają na pełen atrakcji piknik wojskowy, który zaplanowano w sobotę, 21 maja 2022 r., na pl. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu. Będzie m.in. pokaz sprzętu wojskowego, symulator strzelania oraz wojskowa grochówka.

Właśnie 21 maja ruszy nabór do całkowicie nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji w 32 miejscowościach na terenie kraju odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. Jeden z nich zaplanowano na placu Kazimierza Wielkiego w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wydarzenie będzie stanowić idealną okazję, by zapoznać się ze sprzętem wojskowym oraz uzyskać informacje na temat służby. Piknik zaplanowano w godzinach od 11:00 do 18:00, a wśród atrakcji znajdą się m.in.:

  • pokazy statyczne sprzętu wojskowego z jednostek wojskowych całej Polski,
  • symulator strzelania,
  • pokazy dynamiczne: musztra paradna przygotowana przez najbardziej prestiżową jednostkę – pułk reprezentacyjny WP,
  • wojskowa grochówka.

W związku z organizacją wydarzenia wystąpią utrudnienia w ruchu w rejonie wieluńskiego starostwa oraz ratusza. W godz. 8:00 – 20:00 zostaną zamknięte dla ruchu ulice Sienkiewicza (od Piłsudskiego do pl. Legionów), Królewska (od pl. Legionów do ronda przy ul. Krakowskie Przedmieście) oraz plac Kazimierza Wielkiego. Organizatorzy zwracają się z prośbą o usunięcie wszystkich pojazdów z zamkniętego rejonu do godz. 8:00 w dniu 21 maja.

Na piknik zaprasza Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sieradzu we współpracy z Urzędem Miejskim w Wieluniu oraz Starostwem Powiatowym w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx