R e k l a m a

Międzypowiatowa akcja „Bezpieczny Wieluń”. Policjanci nałożyli 60 mandatów

R e k l a m a

Międzypowiatowe działania prewencyjne pod nazwą Bezpieczny Wieluń zorganizowali wieluńscy policjanci, wspomagani przez mundurowych z ościennych komend. Podczas akcji stróże prawa przeprowadzili 109 kontroli drogowych i nałożyli 60 mandatów.

Akcję „Bezpieczny Wieluń” przeprowadzono w czwartek, 19 maja 2022 roku, z inicjatywy policjantów z wieluńskiej komendy. Funkcjonariuszy wieluńskiej drogówki podczas działań wspomagali stróże prawa z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Sieradza, Wieruszowa i Zduńskiej Woli. 

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W trakcie trwającej cały dzień akcji policjanci przeprowadzili 109 kontroli drogowych i odnotowali 97 wykroczeń, w tym 68 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Stróże prawa nałożyli łącznie 60 mandatów karnych, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy. Mundurowi wyeliminowali też z ruchu jednego kierowcę, który wsiadł za kółko w stanie po użyciu alkoholu.

– Działania ukierunkowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas służby funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, na ich zachowania w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, sprawdzano również relacje kierowca – rowerzysta. Użytkownicy rowerów, podobnie jak piesi czy motocykliści, są narażeni na poważne skutki zdarzeń drogowych. Oprócz kontroli prędkości weryfikowano też stan trzeźwości kierowców.

Podczas działań policjanci prowadzili również akcję edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wręczali elementy odblaskowe i przypominali, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek ich używania. Mundurowi informowali też o ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań tej grupy uczestników ruchu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx