R e k l a m a

Wieluń: Policjanci zorganizowali młodzieży 2-kilometrowy bieg i szereg innych atrakcji

R e k l a m a

Bieg na dystansie 2 kilometrów oraz szereg innych atrakcji przygotowali dla uczniów wieluńscy policjanci w ramach „Wiosny na sportowo z Policją”. Imprezę zorganizowano w piątek, 20 maja 2022 roku, w pobliżu stadionu oraz w lasku miejskim w Wieluniu.

Jako, że sport odgrywa ważną rolę w profilaktyce uzależnień, wieluńscy mundurowi zapewnili młodym ludziom możliwość wzięcia udziału w projekcie „Wiosna na sportowo z Policją”. W ramach tej imprezy młodzież z wieluńskich szkół ponadpodstawowych uczestniczyła w biegu na dystansie 2 kilometrów. Trasa została wyznaczona alejkami wieluńskiego lasku miejskiego, a po zakończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Głównym założeniem tej akcji było promowanie aktywności sportowej, zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek oraz popularyzowanie zasad fair play – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Podczas rywalizacji wyłoniono trójkę najlepszych biegaczy w dwóch kategoriach. W kategorii kobiecej najlepszymi zawodniczkami okazały się:

  • I miejsce: Julia Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu,
  • II miejsce: Natalia Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu,
  • III miejsce: Weronika Siwek z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Z kolei w klasyfikacji mężczyzn miejsca na podium zajęli:

  • I miejsce: Piotr Kuś z z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu,
  • II miejsce: Paweł Ciupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu,
  • III miejsce: Miłosz Domagała z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Ponadto w ramach projektu młodzi ludzie przygotowali  i zaprezentowali hasła dotyczące profilaktyki uzależnień i promujące prawidłowe postawy.  

Podczas imprezy przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieluniu zaprezentowali młodzieży alkogogle i narkogogle. Dzięki nim każdy młody człowiek mógł się przekonać, jaki wpływ na organizm człowieka ma alkohol i środki odurzające oraz jak niebezpieczne może być kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Mundurowi natomiast przybliżyli młodym ludziom założenia ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. Każdy zainteresowany miał też możliwość zapoznania się z zawodem policjanta i specyfiką służby w policji.

Organizatorami przedsięwzięcia byli wieluńscy policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Wieluniu mł. insp. Moniką Hurko-Nesterowicz we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieluniu oraz gminnymi komisjami rozwiązywania problemów alkoholowych w Wieluniu, Białej, Czarnożyłach, Skomlinie, Ostrówku, Konopnicy, Mokrsku, Pątnowie i Wierzchlesie. W przygotowanie wydarzenia zaangażował się też Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wieluński Dom Kultury.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx