R e k l a m a

Piknik wojskowy w Wieluniu. Żołnierze przygotowali mnóstwo atrakcji [FILM]

R e k l a m a

W sobotnie popołudnie, 21 maja, centrum Wielunia „opanowali żołnierze. Wojskowi przygotowali pełen atrakcji piknik, podczas którego można było obejrzeć z bliska m.in. ich uzbrojenie i sprzęt.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa. Właśnie 21 maja ruszył nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji w 32 miejscowościach w Polsce zorganizowano pikniki pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. Gospodarzem jednego z nich był Wieluń. Na placu Kazimierza Wielkiego pojawili się wraz ze swoim wyposażeniem przedstawiciele różnych rodzajów wojsk z całej Polski.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wydarzenie było nie tylko gratką dla miłośników militariów, ale też idealną okazją, żeby uzyskać informacje na temat służby w wojsku. Wśród atrakcji znalazł się m.in. występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w 27-osobowym składzie, pokazy statyczne sprzętu wojskowego z jednostek wojskowych całej Polski, pokazy dynamiczne, symulator strzelania, czy wojskowa grochówka. Zobaczcie naszą krótką relację filmową:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
2 lat temu

Ech, piknik wojskowy. Coś pięknego. Pamiętam jak w podstawówce z BWP próbowaliśmy zniszczyć koszary. Niestety, wóz był pozbawioy amunicji. Tato dostał medal, zjedliśmy grochówke. I był pokaz musztry.

Anonimowiec
2 lat temu

Fajne takie te redaktory, takie nie za kompetentne…zamiast nagrać pokaż musztry paradnej co nie za często można obejrzeć to nagrali występ orkiestry który niczym nie różni się od wstępu zwykłej orkiestry…DOBRA ROBOTA OPERATORZE KAMERY I TY CO TO ZMONTOWAŁ 😉

Abecadło
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Anonimowiec

Ja byłem na tą 12 co miała być musztra i musztry nie widziałem

Anonimowiec
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Abecadło

Tylko to miało być o 13 i było….

Damian
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Anonimowiec

O 14 chyba jakoś było. Ogólnie super wydarzenie

Henryk Markoni
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Damian

Zawsze dobrze zobaczyć sprawdzonych w boju w Iraku, Afganistanie, granicy z Białorusią, czy innych miejscach nasze polskie wojsko. Chwała bohaterom.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
6
0
Podziel się swoją opiniąx