R e k l a m a

Piknik wojskowy w Wieluniu. Żołnierze przygotowali mnóstwo atrakcji [FILM]

R e k l a m a

W sobotnie popołudnie, 21 maja, centrum Wielunia „opanowali żołnierze. Wojskowi przygotowali pełen atrakcji piknik, podczas którego można było obejrzeć z bliska m.in. ich uzbrojenie i sprzęt.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa. Właśnie 21 maja ruszył nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji w 32 miejscowościach w Polsce zorganizowano pikniki pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. Gospodarzem jednego z nich był Wieluń. Na placu Kazimierza Wielkiego pojawili się wraz ze swoim wyposażeniem przedstawiciele różnych rodzajów wojsk z całej Polski.

Wydarzenie było nie tylko gratką dla miłośników militariów, ale też idealną okazją, żeby uzyskać informacje na temat służby w wojsku. Wśród atrakcji znalazł się m.in. występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w 27-osobowym składzie, pokazy statyczne sprzętu wojskowego z jednostek wojskowych całej Polski, pokazy dynamiczne, symulator strzelania, czy wojskowa grochówka. Zobaczcie naszą krótką relację filmową:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

Ech, piknik wojskowy. Coś pięknego. Pamiętam jak w podstawówce z BWP próbowaliśmy zniszczyć koszary. Niestety, wóz był pozbawioy amunicji. Tato dostał medal, zjedliśmy grochówke. I był pokaz musztry.

Anonimowiec
1 rok temu

Fajne takie te redaktory, takie nie za kompetentne…zamiast nagrać pokaż musztry paradnej co nie za często można obejrzeć to nagrali występ orkiestry który niczym nie różni się od wstępu zwykłej orkiestry…DOBRA ROBOTA OPERATORZE KAMERY I TY CO TO ZMONTOWAŁ 😉

Abecadło
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Anonimowiec

Ja byłem na tą 12 co miała być musztra i musztry nie widziałem

Anonimowiec
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Abecadło

Tylko to miało być o 13 i było….

Damian
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Anonimowiec

O 14 chyba jakoś było. Ogólnie super wydarzenie

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Damian

Zawsze dobrze zobaczyć sprawdzonych w boju w Iraku, Afganistanie, granicy z Białorusią, czy innych miejscach nasze polskie wojsko. Chwała bohaterom.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,777fanówPolub nas
779obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
6
0
Podziel się swoją opiniąx