R e k l a m a

Wieluńscy policjanci dostali zestawy specyficznych okularów – alkogogli i narkogogli

R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi wzbogacili się o zestawy alkogogli i narkogogli. Sprzęt został zakupiony przez przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieluniu i będzie wykorzystywany przez policjantów podczas spotkań profilaktycznych.

Do uroczystego przekazania zestawów doszło w wieluńskim ratuszu we wtorek, 24 maja 2022 roku. Burmistrz Paweł Okrasa w obecności przedstawicieli GKRPA przekazał sprzęt na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, mł. insp. Moniki Hurko-Nesterowicz. Te specyficzne okulary są swego rodzaju symulatorami i służą do demonstracji, w jaki stopniu dochodzi do upośledzenia zmysłów po użyciu alkoholu lub narkotyków.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Sprzęt ten posłuży funkcjonariuszom jako materiał szkoleniowy podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi na terenie gminy Wieluń i całego powiatu wieluńskiego. Wykorzystanie alkogogli i narkogogli pozwala lepiej zrozumieć i zobrazować, zwłaszcza młodym ludziom, zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających – wskazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Podczas spotkań z wykorzystaniem tego sprzętu funkcjonariusze z wieluńskiej komendy będą edukować i uświadamiać, w jaki sposób alkohol i narkotyki upośledzają zmysły i jak oddziałują na organizm. Podstawowe objawy to obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, zniekształcenie widzianego obrazu oraz zmniejszenie możliwości oceny sytuacji.

– Spotkania profilaktyczne z wykorzystaniem tego sprzętu z pewnością zyskają na atrakcyjności – przekonuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx