R e k l a m a

Świadczenie żłobkowe: Pierwsze przelewy już za nami. Kwoty do 400 zł miesięcznie

R e k l a m a

W piątek, 20 maja 2022 r., ZUS przelał ponad 86 milionów złotych na konta placówek w ramach świadczenia żłobkowego. Dofinansowaniem objęto do tej pory ponad 65 tys. dzieci w całym kraju.

Od 1 kwietnia br. ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o tzw. żłobkowe, czyli dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Dofinansowanie wynosi maksymalnie 400 zł miesięcznie, ale nie więcej niż wysokość faktycznej opłaty ponoszonej przez rodziców za dany miesiąc pobytu dziecka w jednej z tych placówek. Świadczenie przysługuje bez względu na wysokość dochodów w rodzinie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– 20 maja ZUS przelał pierwsze pieniądze w ramach żłobkowego. W najbliższych dniach kolejne transze pieniędzy będą przekazywane przez ZUS, bezpośrednio do placówki zajmującej się dzieckiem – informuje Monika Kiełczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dofinansowanie przysługuje na dziecko, na które rodzic nie otrzymuje rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO). – Mogą z niego skorzystać na przykład rodzice: na pierwsze dziecko albo na kolejne dziecko, w wieku przed ukończeniem 12. miesiąca życia i po ukończeniu 36. miesiąca życia dziecka – za okresy uczęszczania do żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna – wyjaśnia Monika Kiełczyńska.

O dofinansowanie rodzic mógł wystąpić najwcześniej 1 kwietnia 2022 r. Jednak ZUS może przyznać środki z wyrównaniem nawet od stycznia br., o ile dziecko uczęszczało w tym czasie do żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx