R e k l a m a

Były adwokat z Wielunia zatrzymany przez CBA. Miał przekonywać o wpływach w prokuraturze

R e k l a m a

Były adwokat, który prowadził kancelarię w Wieluniu, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Miał przyjmować korzyści majątkowe i powoływać się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

Wielowątkowe śledztwo w tej sprawie prowadzi delegatura CBA w Białymstoku wspólnie z podlaskim wydziałem zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. W ramach tego wątku sprawy zatrzymano jedną osobę. To były adwokat, który – jak podało biuro prasowe Prokuratury Krajowej – prowadził kancelarię adwokacką w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, zatrzymany mężczyzna kilkukrotnie przyjmował korzyści majątkowe i obietnice wręczenia mu takich korzyści, przy czym wskazany przyjął 140 tys. zł w gotówce z obiecanych mu 320 tys. zł. Wskazany w zamian zobowiązał się do pomyślnego końcowego rozstrzygnięcia postępowań prowadzonych przez prokuraturę i sądy – podało w komunikacie CBA.

Jak informuje dalej CBA, były adwokat w swoich przestępczych działaniach powoływał się na rzekome wpływy, koneksje i znajomości, jakie miał posiadać w prokuraturze, co okazało się nieprawdą. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty powoływania się na wpływy. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Śledztwo zostało wszczęte na podstawie materiałów własnych CBA. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, podejrzany nie wykonuje zawodu adwokata od 10 sierpnia 2021 roku, ponieważ został skreślony z listy adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi. Prokuratura Krajowa podała, że do powoływania się na wpływy miało dochodzić w 2018 roku. Jak podają służby, sprawa jest rozwojowa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx